O areálu

STŘEDISKO

https://www.jardiner-ses-possibles.org/

Prázdninové středisko se nachází na západním pobřeží Francie u Atlantského oceánu v kraji Charente Maritime. Orientačně je to místo mezi městy La Rochelle a Bordeaux, přibližně v místech, kde ústí řeka Gironde do oceánu. Areál je cca 10 km od městečka Royan.

osada Meschers se nachází 300 metrů od moře

zvětšit mapu

 

Břehy jsou ohraničené skalnatými útesy s výhledy do kraje a na oceán. Oceán je v zálivu, tedy klidná a velmi teplá voda vhodná ke koupání. Pláže v nejbližším okolí jsou hodně pozvolné a můžete si vybrat z písčitého i skalnatého typu.

Poloha ve Francii

pozemek asociace se jmenuje Entre mer et forét

 

Místo je prostorné – 13 hektarů zeleně kolem terasovitého údolíčka, zastíněného borovicemi a duby. Na pozemku je malebné jezírko s ostrůvkem, lemované sekvojemi a topoly. Je zde dostatek prostoru na odpočinek, neruší ani povyk z blízké pláže ani ruch z probíhajících aktivit.

 

CESTA DO AREÁLU

Do kempu je možné se dostat různými způsoby. Cíl Vaší cesty je městečko Meschers sur Gironde, Boulevard de Suzac 8.

Výběr způsobu dopravy nabízí různé finanční, časové a komfortní podmínky, záleží na každém, co bude preferovat.

Vlastním dopravním prostředkem

Pokud máte navigaci s mapou Evropy nebo datový tarif do zahraničí, tak není co řešit. Stačí zadat adresu a pohodlně dojet až na místo.

V opačném případě je dobré mít alespoň atlas Evropy, jinak bude cesta dost obtížná. Pokud pojedete z České republiky autem nebo jiným silničním vozidlem, je podle několika internetových mapových portálů nejlepší vyjet z republiky přes Rozvadov, kde česká dálnice D5 přechází v německou A6, po které se dostanete kolem Nürnbergu, Mannheimu a Saarbrückenu až na hranice s Francií. Tam se označení změní na A4, a tato dálnice vás dovede přes Metz a Rémy až do Paříže. Tato část cesty vede téměř pořád na západ.

V Paříži většina dálnic končí a začíná na městském okruhu (boulevard périphérique). Po najetí na okruh překročíte řeku Seinu a značení Vás navede na sjezd na dálnici A10, který bude malý kousek značen jako A6b (A10), důležité je držet se značek na Bordeaux. Po dálnici A10 pojedete kolem Orléans, Tours a Poitiers až do města s názvem Saintes, kde dálnici opustíte. Dále budete pokračovat po rychlostní silnici N150 až do města Royan, které je již na pobřeží Atlantiku.

Na křižovatkách v Royan už je značeno Meschers sur Gironde (někdy jen Meschers), popřípadě St. Georges de Didone, které leží na cestě do Meschers. Pojedete po jediné větší silnici v okolí, která vede podél pobřeží. Až dojedete do Meschers, tak pojedete pořád po této silnici, která mezitím změnila jméno na Boulevard de Suzac až k číslu 8, které je označeno cedulí s názvem JARDINER SES POSSIBLES a ENTRE MER ET FORET. Ze směru od Royan je to téměř na začátku města. Blízko vjezdu je restaurace se zahrádkou s názvem Les Loges. Pozor, hned za restaurací je vjezd do vedlejšího areálu číslo 10, a těsně za ním je teprve vjezd do našeho areálu.

Ve vjezdu je závora, která se otevře jen po přiložení karty, proto při prvním příjezdu využijte parkoviště mezi silnicí a areálem. Při vyřizování ubytování požádejte také o kartu pro vjezd do areálu. Pokud přijedete mimo otevírací dobu recepce, je nutné vyčkat do jejího otevření.

Veřejnou dopravou

Je možné použít autobus, vlak, letadlo a jejich kombinace. Většinou platí pravidlo: čím dřív se provede rezervace, tím je cesta levnější.

V Royan, které je asi 10 km od Meschers je autobusové i vlakové nádraží. Není přímý spoj z ČR do Royan, ale existuje spousta spojů do Paříže a odtud dále spoje ve směru na Bordeaux, které se dají využít i na cestu do Royan. Také je možné použít přímý let z Prahy do Bordeaux, které je asi 130 km jižně od Royan, dále pak zase vlakem nebo autobusem.

Vždy záleží na aktuální nabídce spojů různých dopravců.

Další možnosti

Jsou ještě další možnosti, jak se do Meschers dostat a to buď využitím spolujízdy nebo stopování. Oboje potřebuje přípravu a není při tomto způsobu dopravy záruka, že se na místo dostanete ve zvoleném termínu. Za ubytování v areálu ale zaplatíte jen za ty dny, kdy tam skutečně budete. Stačí proto předem dát orientačně vědět v kterých dnech asi dorazíte. Bude se s Vámi počítat.

 

VYBAVENÍ AREÁLU

K dispozici je bazén, vířivka, sauna, otevřená kuchyně a množství zastřešených hal pro aktivity.

K vybavení patří také vyhrazené parkoviště pro auta účastníků.

Dále samoobslužná jídelna, kavárna a noční bar.

Mapka_smallkliknutím na mapku se zobrazí zvětší (je možné si ji lépe prohlédnout nebo vytisknout)

 

 

POBYT V AREÁLU

Ubytování

Jednorázový poplatek asociaci činí 10 €.

Denní cena je 15 € (v ceně je snídaně a činnosti pořádané místními organizátory z Francie) a platí pro ubytování ve vlastním stanu . Ostatní aktivity jsou hrazené zvlášť.

Denní cena pro ubytování v pronajatém stanu je 25 € (rovněž zahrnuje snídani a činnosti pořádané místními organizátory). Cena platí pouze na první tři týdny v srpnu a pouze pro Čechy.

Ostatní, a ti co přijedou v jiném termínu, platí 37 € na každý den pobytu.

Vstup do areálu je povolen pouze účastníkům.

 

Stravování

Snídaně, která je zahrnuta v denní ceně, se podává v době od 8.00 – 9.45 hod. Snídaně je vegetariánská, formou švédských stolů, bez omezení množství.

Na oběd nebo večeři je možné využít jídelnu areálu, ketrá se nachází naproti hale Terranga. Cena jídla v jídelně se pohybuje okolo 9 € za menu. Platíte pouze to, co si dáte na tácek.

Pokud byste si chtěli vařit ve větší míře sami, je nutné mít vlastní nádobí. K dispozici je zastřešená samoobslužná kuchyně s několika vařiči, dřezy, mrazákem a stoly pro individuální stravování. Čaj a káva v areálu je volně k dispozici po celý den, včetně varných konvic pro jejich uvaření.

Alternativou jsou restaurace mimo areál v okolí pláží a v městečku.

Další možností je supermarket a trh v Meschers.

Letecký pohled na areál

letecký pohled na celý areál

 

 

 

Praha 27.1.2014